Bilgisayarhane

Bilgisayar alanında kendimi ulaştırabildiğim son nokta diyebilirim bilgisayarhane için. Kendim gibi olabildiğim tek yer mabedim. Bundan tam on sene öncesi aklımda beş senesi sonrası bir planım yokken şu an bunun ötesinde olmak mutluluk verici. Batıkent e ilk geldiğim yıllar çok bocaladım ne yapacağımı bilmez halde oradan oraya savruldum. Ta ki bilgisayarhaneyi kurana dek. Tabi onun benim için ne olduğunu anlayabilmem uzun yıllarımı aldı fakat şimdi anlıyorum ki iyi ki yapmışım diyebiliyorum. Geri döndüğüm de keşke yapmasaydım diyeceğim hiçbir şey olmadığını bana gösteren nadir şeylerden biri. Tabi ki hatalar yapar insan geri dönüşü olmayanlarda dahil fakat bütün bunlar ona hazırlar, olması gerekene gider yol. Siz ne yaptığınızı bilmez halde savrulurken hayatlarda o size yolunu yapar. İşte böyle peki neden bilgisayarhane ismini seçtim. Çünkü hane demek ev demek, aş demek, birlik demek, topluluk demek, samimiyet demek, hedef demek, düşünün bunu en sevdiğim şeylerden biriyle birleştirdiğimi. Batıkent bilgisayar tamir merkezi olarak yola çıkmış ve Ankara’da hatta Türkiye’de güzel yerlere gelebilmek gurur verici bir olay. Bu yazıyı yazmamın sebebi sizi nasıl bir psikolojide olduğumu gösterebilmek bunu hissedebilmeniz için küçük bir çabada bulunmak. Bilgisayarhane hakkında yazdıklarım bu kadarla sınırlı olmayacak bu bir başlangıç ne gibi zorluklarla karşılaştım burada nasıl geldim bunları ayrıntılı bir şekilde belki videolu sizlerle paylaşmaya çalışacağım lütfen takipte kalın.

Ankara olarak ele aldığımızda Batıkent’in bağlı olduğu Yenimahalle ilçesi bilgisayar sektörü açısında piyasaya yön veren birçok bilgisayarcıya ev sahipliği yapan bir yerdir. Özelikle ikinci el piyasası olsun tamir ve geri dönüşüm konularında Türkiye’de bir numara diyebilirim. Sessiz saki Batıkent’imizi bundan en büyük pasta payını aldığını da söylemeden geçemem. Batıkent’in böyle bir paya sahip olmasının büyük sebeplerinden birisi öğrenci fazlalığı ve eğitime çok önem vermesinden kaynaklıdır. Eğitime olan bağlılık yanı sıra ilgiyi ve bilgiye olan açlığı da yanında getiriyor. Bu sebepten Batıkent Ankara’nın hatta Türkiye’nin silikon vadisi olmaya aday bir kasabasıdır diyebiliriz belki şehri kim bilir. Bilgisayarhane Batıkent’te bilgisayar sektörünün lokomotifi görevini üstlenerek bunu ön plana çıkarmak görevi gurur verici olup aynı zamanda daima ileri hareketlerle kendini göstermeyi her zaman başarmış bir firmadır. İkinci el bilgisayar ve ekipmanları alıp satmak bunların tamiriyle ilgilenmek gibi küçük problemlerinize profesyonel çözümler sunmak fikrini benimsemiş nadir firmalardan biridir. Kalitesi uzun süredir ayakta ve sürekli büyümeye devam eden bir organizma olmasından anlaşılmaktadır. 

Batikentbilgisayarhane.com web sitesinde makale ve Youtube video sayfasındaki tamir videoları maratonumuza başlamış bulunmaktayız. Bu bağlamda kendimize belirlediğimiz hedef doğrultusunda önceden belirlediğimiz başlıklar söz konusu olacak. Bunları aşağıda belirterek gideceğimiz yolu biraz aydınlatabilmek mümkün olacak ve hedefe giden zorlukları biraz olsun kolaylaştıracaktır. Bunları listeleyelim. Tamir için gelen bilgisayarların nasıl söküleceği, programların nasıl kullanılacağı ve ufak yazılım problemlerinizi nasıl aşacağınızı anlatarak başlayabiliriz. Tabi liste bazı değişik fikirlerle süslenerek ilerleyecek. Bununla ilgili ayrıntılı bir listeyi başka bir zaman başka bir makalede detaylı bir şekilde anlatmaya çalışacağız. Takipte kalın

Author: Bilgisayarhane

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir