PUBG PlayerUnknown’s Battlegrounds

 

pubg
PlayerUnknown’s Battlegrounds

PUBG ile ilgili söylenebilecek çok fazla bir şey yok. Diğer uzun adıyla PlayerUnknown’s Battlegrounds çocukluğumuzdan beri hayalini kurduğumu co-op tarzı optimizasyon sorunu olmayan stabil özellikle biz 80 kuşağının umutlarını boşa çıkarmayan bir oyundur.

Özellikle biz 80 kuşağının hayalini kurduğu, optimizasyon sorunu olmayan arkadaşlarımızla beraber ilerleme kaydederek oynayabileceğimiz co-op tarzı oyun arayışımız pubg ile sona erdi diyebilirim. Bir çok oyun denemişizdir örneğin Borderlands en çok ilgimizi çekendi bunların arasında. Hatta Bilgisayarhane ye kurtluğumuz 4 güçlü makine ile sabahlara kadar pubg oynamışlığımız bile vardır halada evlerimizden öncelikle Batıkent içerisinde arkadaşlarımız olsun tüm dünyada ki arkadaşlarımız la birlikte eğlenceli vakit geçirebiliyoruz.

Açıkçası pubg bizim çalışma şeklimizi de değiştirdi. Bu nasıl oldu anlatayım. Öncelikle pubg yi minimum ayarlarda oynatabilecek düşük bütçeli bilgisayarlar ilgi çekmeye başladı. Tabi bunu bir üst seviyeye taşıyanlarda oldu. Bildiğiniz gibi Batıkent orta halli insanların çoğunlukta olduğu bir ilçe o yüzden nasıl bir yol izleyebileceğimize bütçe kadar veriyordu.

Bu serüvenimiz mobil ve ardından pubg lite çıkana kadar sürdü. Çünkü insanlar artık bu keyfi telefonlardan yasabiliyorlardı. Hatta 20 yıllık bir makinaya emülatör kurarak pubg mobil veya biraz özelliklerini artırarak pubg lite oynayacak seviyeye getirebiliyorlardı. Her açıdan Bilgisayarhane ve Batıkent esnafı hatta tüm bilgisayar işleriyle uğraşan insanlar için avantajdı bu evrim. Hem oynayıp hem de bunun üzerine konfigürasyonlar üretmenin çok keyifli bir uğraş olması yanında sürekli güncelleme alan ve günden güne kendini daha iyi bir hale getiren oyunun alternatifleri de onunla başa çıkamadı.

Söylenecek o kadar çok şey var ki pubg ile ilgili bizim için bir yaşam şekline dönüştü onunla yatar onunla kalkar olduk. Onun giysileri anahtarlıkları özelliklede pubg giydirmeli kasalar sardı etrafımızı.

Pubg ile ilgili hem daha detaylı makaleler hem de videolar özellikle bizim bytek olarak dlive.com da yapıtımız yayınların videoları youtube ta da sizinle buluşacak takiple kalın hoş çakalın.

https://www.pubg.com/tr/

https://www.batikentbilgisayarhane.com

Author: Bilgisayarhane

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir